1. kolo KP mladších žákyň

První kolo Krajského přeboru jsme pořádali v hale na Božetěchově ulici v Olomouci. Po kvalifikaci do první skupiny postoupily celky: Volejbal Přerov A, VK Prostějov, Lanškroun a VAM Olomouc.

  • VAM Olomouc x VK Prostějov 

Hned na úvod nás čekalo derby s Prostějovem. Do zápasu holky nastoupily s  čistou hlavou, plnily taktické pokyny a hrály svoji hru. Prostějovské hráčky nekladly příliš velký odpor, ale v průběhu hry nám místy vypadávala koncentrace a dělaly jsme vlastní chyby. I s nějakou tou porcí nevynucených chyb jsme zvítězily 2:0 (25:13, 25:12).

  • VAM Olomouc x VK Přerov A

Ve druhém zápase jsme se utkaly s celkem VK Přerov A, který vede zkušený trenér Jaroslav Matěj. Všechny jsme si byly vědomy, že tento zápas nebude patřit mezi ty lehčí, ba naopak. A to se také hned v úvodní sadě potvrdilo, rozhodovalo se až v koncovce, kdy jsme sadu ztratily v poměru 23:25. V pauze mezi sety bylo holkám uděleno pár rad a taky to, že není nic ztraceno a když zabereme, půjdeme do třetího zkráceného setu. Holky kolektivně zabraly a plnou koncentrací vyhrály druhou sadu 25:17. Šlo se tedy do třetího setu, který jsme hlavně díky týmovému duchu vyhrály 25:12. Zápas tedy skončil naším vítězstvím 2:1.(24:26, 25:17, 15:12).

  • VAM Olomouc x Lanškroun

Závěrečné utkání jsem odehrály s děvčaty z Lanškrouna. Před zápasem jsme si řekly, že chceme navázat na předchozí výkon proti Přerovu. To se nám bohužel moc nedařilo a Lanškroun měl od začátku do konce otěže zápasu ve svých rukou. I když holky bojovaly a snažily se odvrátit první prohru, tak to bohužel nevyšlo a přišla první prohra 0:2 (10:25, 18:25). 

Pro mě i pro druhou trenérku byl celý den takový specifický, jelikož jsme odchovankyně a nynější hráčky Prostějova a také nás dlouhé roky měl v týmu Jaroslav Matěj, trenér Přerova. Jsme rády, že holky bojovaly a obě tato „derby“ jsme tentokrát vyhrály my. 

Hodnocení trenérky Ivany Kratochvílové

Já jsem s touto nedělí velmi spokojená, holky pečlivě naslouchaly radám a pokynům, které jim byly v průběhu dne udělovány a hodně bojovaly. Co musím ale nejvíce vyzdvihnout, je jejich týmový duch. Hrála jedna pro druhou a tím zvládly těžké momenty v utkáních. I když jsem musela střídat, tak holky nebyly nijak naštvané nebo příliš smutné z toho, že opouští hřiště. Přišly na lavičku a povzbuzováním se snažily pomoci. Potkala nás sice první prohra, ale to ke sportu patří. Po celém dni jsme si spolu všechny sedly a řekly jsme si pár věcí, co se nám povedly a také i ty, které musíme zlepšit. Ale jak jsem už psala, já jsem spokojená.

Opět bych chtěla poděkovat trenérce Markétě Hubrové, která se s námi vydala na záapasy. A také trenérům: Jirkovi Štolfovi a Honzovi Hřebíčkovi, kteří se podělili o roli rozhodčího. A v neposlední řadě děkuji i starším klukům, kteří zapisovali utkání a hlasitě fandili holkám v dobrých i horších momentech zápasu.

Sestava: Sophia Aridzi, Kateřina Štolfová, Sophie Ellen Quinn, Denisa Hřebíčková, Barbora Křejčířová, Nela Kratochvílová, Karolína Juřičková, Nela Byrtusová.

 

Posted by Ivana Kratochvílová