2.kolo KP Mladších žákyň

Ke druhému kolu KP Mladších žákyň jsme se s holkami vydaly na půdu Přerova. Po předešlém kole k nám do skupiny „A“ přibyl celek VK UP Olomouc a naopak ubyl celek z Prostějova.

• VAM Olomouc x Lanškroun

Na úvod nás čekal náš jediný přemožitel v této sezóně, Lanškroun. Všechny jsme věděly, že toto utkání bude hodně těžké a bude záležet na tom, kdo udělá méně nevynucených chyb. Celé utkání bylo jako na houpačce, chvíli jsme se radovaly my a chvíli zase soupeřky. Tomuto také odpovídá konečný výsledek 2:1 pro Lanškroun. Ve třetím setu se nám příliš nevydařila přihrávka a také naše podání. Bez těchto dvou základních činností se vyhrávat bohužel nedá. A tak přišla naše druhá prohra v této sezóně. Na každém zápase, ale musíme také poukázat na pozitivní věci! Minulý zápas jsme s Lanškrounem prohrály poměrně jasně 0:2, v tomto případě 1:2. Tak co nás čeká v dalším střetnutí ? 🙂

• VAM Olomouc x VK UP Olomouc

Druhý zápas jsme odehrály s asi naším největším rivalem, Olomoucí. Tento zápas je vždy zvláštní tím, že proti sobě stojí dva celky z jednoho města. V minulém střetnutí na kvalifikaci v Přerově jsme vyšly ze zápasu jako vítězky my, tak jsme byly zvědavé, jak zvládneme naše druhé „olomoucké derby“. V prvním setu jsme hrály trochu bez chuti a elánu a tak jsme ho bohužel prohrály. Avšak druhý set se holky semkly,soupeře do hry moc nepustily a  získaly tak set. Šlo se tedy opět do třetího zkráceného setu ve kterém jsme tentokrát dominovaly my a úspěšně tak dotáhly zápas do vítězného konce.

• VAM Olomouc x Volejbal Přerov A

Závěrečné utkání jsme odehrály proti holkám z Přerova. Minulé střetnutí jsme proti přerovským holkám „urvaly“ ve třetím setu. V tomto případě nás bohužel Přerov přehrál přesvědčivým výkonem 2:0. Na holkách šly vidět značné známky únavy. I přes snahu ze sebe „vymáčknout“ poslední zbytky sil, jsme zbytečně chybovaly a nechávaly padat míče mezi dvě hráčky.

Hodnocení trenérky Ivany Kratochvílové

Tato neděle nám ukázala, že né všechny zápasy se musí povést. Také holky pochopily, že bez podání a přihrávky se volejbal vážně hrát nedá. Ale jako velké pozitivum beru, že i v těch těžších chvílích se holky pořád snažily. Jsem velmi ráda, že jsme se ve skupině udržely a věřím, že v nadcházejících kolech zahrajeme přesvědčivější volejbal a třeba se nám podaří i konečně porazit Lanškroun. Jinak bych chtěla poděkovat holkám za účast a nasazení, rodičům za spolupráci a podporu.