Druhý finálový turnaj ČP žáků

O víkendu jsme pořádali druhé, předposlední celorepublikové kolo poháru starších žáků. Akce se konala na Hale UP. Díky neskutečně obětavým rodičům se podařilo oba dny nachystat i sklidit kurty včas, i když jsme byli tlačeni následnými akcemi, za což všem patří velký dík.
Turnaj jsme začínali s nováčkem skupiny Pražskými Lvi. Jako již tradičně na úvod turnaje jsme nehráli dobře, nakonec jsme však se štěstím urvali vítězství.
Druhý zápas se Znojmem pokračoval stejně jako první. Příjem nebyl dobrý, útoku chyběla razance. Soupeř hrál s chutí povzbuzen svým předchozím vítězstvím nad Ostravou. I když jsme prohráli nejtěsnějším výsledkem v tiebreaku, prohra byla zasloužená.
V prvním setu třetího zápasu naše mizérie vrcholila. Soupeř (České Budějovice) výborně servíroval a útočil a hladce jsme set prohráli. Ve druhém setu Budějovicím odešel servis a podařilo se nám zápas vyhrát. V posledním zápase proti Lanškrounu došlo ke zlepšení a zápas jsme vyhráli relativně hladce 2:0.
Neděli jsme začali proti Nymburku se kterým jsme na posledním pohárovém turnaji prohráli. Oproti sobotě se nám zlepšil příjem, především díky Ondrovi, který to měl těžké, protože předchozí dva týdny nemohl trénovat. Kluci hráli soustředěně, dařilo se nám útočit tvrdě a vyhráli jsme 2:0. Dalším soupeřem byl Praha Prosek, který zatím všechny zápasy vyhrál. Pokračovali jsme ve zlepšené hře a vyhráli jsme 2:0.
Poslední zápas proti Ostravě sledovala ke konci již celá hala a zápas měl výbornou atmosféru a byl pro diváky napínavým vyvrcholením turnaje. První set jsme dobře servírovali a dotáhli ho do vítězství 25:19. Ve druhém setu nám soupeř odskočil o 8 bodů (8:16) a zdálo se, že je po setu. Kluci se nevzdali a v dramatické koncovce jsme vyhráli 32:30.
I když jsme turnaj zakončili lichotivým prvním místem, nebyl náš výkon ideální. Naše hra byla nevyrovnaná. Pokud soupeř dobře servíroval, měli jsme okamžitě problémy. V obraně v poli jsme toho vybrali méně, než bychom měli. Rychlý útok, který nás zdobil minulý turnaj, se vytratil. Pokud všichni neodvedeme kus práce, budeme mít problém uhájit slušný výsledek ve finálovém kole poháru. Naopak se nám líbilo, že v těžkých stresových okamžicích se kluci nevzdali a stále bojovali.
Z čeho máme obrovskou radost je přístup rodičů, kteří pomáhali, jak se dalo, připravili pohoštění i výborně fandili. Velký dík vedoucímu akademie Peťovi za skvělou organizaci a podmínky. Také děkujeme dorostencům a Peťovi Bučkovi, kteří zapisovali. Zvláštní dík celé rodině Aridzi a Káje Juříčkové za práci při zapisování.