Historicky první oficiální zápasy ženské složky VAM Olomouc

V neděli 23. 9. se všechna dívčí družstva Olomouckého kraje sjela do Prostějova k rozřazovací kvalifikaci mladších žákyň. Pro naši ženskou složku to byla historicky první oficiální klání. Odjely jsme ve složení: Gita Hrnková, Lucie Zapletalová, Maria Westphalová, Natálie Štolfová, Kateřina Štolfová, Klára Rodová, Deniska Hřebíčková a Sylvie Mrháčová, trenér Lenka Westphalová. Nedílnou součástí týmu byli i fandící rodiče a pejsek od Denisky.
Nejprve nás čekaly dva zápasy ve skupině. První utkání jsme odehrály proti Olomouci A. Holky byly na začátku dosti nervózní, navíc je soupeř zaskočil stylem hry bez smečí, ale s ulívkami jednou rukou či chytrými prsty do prázdných míst. S tímto stylem jsme se postupně seznamovaly a ve druhém setu jsme již podaly vyrovnaný výkon. Nic to však nezměnilo na výsledku. Toto utkání jsme prohrály 2:0. Druhý zápas jsme hrály proti soupeři známému z přátelského utkání – Přerovu B. Myslela jsem si, že utkání bude jasné v náš prospěch, nicméně jsme v prvním setu dovolily soupeřkám dotáhnout náš náskok a koncovka byla napínavá. Holky to ale bravurně ustály a set vyhrály. To také určilo průběh druhého setu, který jsme již uhrály s přehledem.
Poté jsme čekaly na dohrání dalších utkání a na nového soupeře. Mělo jim být družstvo, které vyhrálo skupinu D. V zápase mezi Šumperkem a Moravskou Třebovou se rozhodlo o tom, že ji vyhrálo družstvo Šumperka. Do tohoto zápasu jsme vstoupily výborně. Vedly jsme již 17:10. Poté však přišla série podání jedné hráčky, my jsme najednou nedokázaly přihrát ani ukončit výměny do hřiště a soupeř nakonec set vyhrál. Do druhého setu jsme vstoupily bojovně, ale soupeř se také rozehrál k dobrému výkonu. Celý set jsme dotahovaly pár bodů, soupeče jsme nenechaly výrazně utéci, avšak ani jsme se nedostaly do vedení. Za stavu 23:24 pro Šumperk zazmatkovala rozhodčí, která po hvizdu pro podání zapískala time out pro soupeře. Gita však již podala a bylo to eso, které rozhodčí neuznala. Další bod již soupeř získal. Takto jsme získaly umístění ve druhé skupině pro příští turnaj.
Všechny holky si zahrály, podaly výborné výkony a zažily jak vítězství, tak porážky. To je pro náš další rozvoj velmi důležité. Děkuji všem rodičům za podporu a dovoz na turnaj. V neděli 7. 10. se zase uvidíme, tentokrát v Moravské Třebové.