Kvalifikace mladších žákyň v Přerově

V neděli 22.9 2019 vyrazilo družstvo mladších žákyň na kvalifikaci do Krajského přeboru. Byly utvořené dvě čtyřčlenné skupiny na základě umístění z minulé sezóny. Náš celek byl zařazen do skupiny B, kde jsme se postupně utkaly s celky: Žichlínek, VK UP Olomouc a  Volejbal Přerov B. Všechny tři duely jsme vyhrály, set jsme ztratily pouze s celkem z Olomouce. Tím jsme si zajistily 1. místo ve skupině B a na další kolo zařazení do lepší skupiny.

• VAM Olomouc x Žichlínek

Před tímto zápasem se dala v týmu vycítit trochu nervozita, jelikož pro některé hráčky to byla premiéra v šestkovém volejbale. Start zápasu měl pomalý rozjezd, ale míč od míče se holky do zápasového tempa více dostávaly a bylo vidět, že pomalu berou průběh zápasu do vlastních rukou. O čemž také svědčí celkový výsledek 2:0 (25:13,25:11).

• VAM Olomouc x VK UP Olomouc

Hned druhý zápas nám přinesl olomoucké derby. Všichni jsme si byli vědomi toho, že tento zápas bude těžší než ten předchozí. První set jsme ztratily, hlavně proto, že jsme udělaly hodně vlastních chyb a také byl na hřišti trochu zmatek. Do druhého setu jsme si řekly pár slov o tom, že musíme dříve řešit, kdo míč zahraje aby nevznikaly zmatky. Holky si slova trenérek vzaly k srdci, omezily vlastní chyby, lépe organizovaly hru a přidaly k tomu i velkou bojovnost. Bylo srovnáno 1:1 a šlo se do 3. zkráceného setu do patnácti bodů. Zpočátku vedly soupeřky, ale holky nic nevzdávaly, bojovností a srdcem set společně dotáhly do vítězného konce 15:12. Zápas tedy skončil 2:1 pro nás. (20:25, 25:14, 15:12).

• VAM Olomouc x Volejbal Přerov B

Třetí a zroveň poslední utkání jsme odehrály s celkem Přerova B. Před tímto zápasem trenérky upozorňovaly hráčky na to, že bude velmi důležité udržet koncentraci. Přerov B nebyl jeden z lídrů kvalifikace a právě proto, bylo důležité aby naše holky hrály svoji hru a nepřizpůsobily, se hře soupeře. Holky úkol splnily a odnesly si tak třetí vítězství. Konečný stav zápasu 2:0 ( 25:13, 25:18).

Hodnocení trenérky Ivany Kratochvílové

Musím se přiznat, že jelikož se jednalo o první zápasy holek v tomto novém složení, tak u mě panovala trochu nervozita, jak se s tím holky poperou. Na druhou stranu jsem si byla jistá, že všechny mají chuť se rvát do posledního míče, což mě uklidnilo. Hned během prvního zápasu, když jsem holky viděla hrát ze mě nervozita opadla a celý den jsem s obdivem pozorovala jejich hru a hlavně bojovnost. Jsem s nedělí velmi spokojená a před holkami smekám. Je jasné, že naše hra má spoustu chyb, ale aspoň víme na čem více pracovat. V poslední řadě, bych chtěla poděkovat druhé trenérce Markétě Hubrové, která s námi vyrazila ve svém volnu. A hlavně děkuji všem rodičům a hráčkám. Těším se na první kolo přeboru, které se odehraje 13.10 2019. (Místo bude ještě upřesněno.)

Sestava: Sophia Aridzi, Kateřina Štolfová, Sophie Ellen Quinn, Denisa Hřebíčková, Barbora Křejčířová, Nela Kratochvílová, Karolína Juřičková.