Letní soustředění Ostružná 2018

Po roce naše akademie opět zavítala na letní soustředění do Ostružné do penzionu Anežka. Letos jsme museli soustředění rozdělit na dvě části vzhledem k velkému počtu dětí. Na první pětidenní část jeli kadeti, starší žáci a mladší žákyně a na druhou čtyřdenní část mladší žáci, mladší žákyně a přípravka.
Program pro obě skupiny byl totožný. Každý den po probuzení jsme si šli na chvíli všichni zaběhat, následovala snídaně a volejbalový trénink. Zde jsme se zaměřovali na individuální herní činnosti jednotlivce. Po tomto dvouhodinovém tréninku byl oběd a necelé dvě hodiny odpolední klid. Odpolední tréninky byly rozděleny na dvě části. V první hodinové části jsme střídali atletiku s posilováním a ve druhé dvouhodinové části jsme se opět vrátili k volejbalu, tentokrát k týmovým herním činnostem. Mezi těmito tréninky měli děti půlhodinovou pauzu. Hned po volejbalovém tréninku byla večeře a krátký odpočinek. Pak jsme se opět všichni sešli na hřišti, děti za pomoci trenérů si vytvořili týmy a hráli buď šestkový nebo trojkový volejbal. Na tuto část tréninku se všichni nejvíce těšili. Na konci každého bloku se hrál již druhý ročník EDA CUPU (Eda je pejsek majitelů penzionu, kterého si děti moc oblíbili). Výsledky i názvy týmů jsou v příloze s fotkami.
S první skupinou, tedy s těmi staršími dětmi jsme jeden den místo dopoledního tréninku zvládli i výšlap na ŠERÁK. Bohužel s druhou skupinou jsme to nezvládli kvůli nepříznivému počasí.
Děkuji všem dětem za účast a za skvěle odvedenou práci na soustředění. Tato dřina se určitě promítne v sezoně 2018/19. Myslím si, že se tu i děti stmelili a vytvořili skvělou partu.
Také děkuji trenérům za dobře připravené tréninky a za motivaci, kterou neustále předávali svěřencům!!!

Petr Zapletal

Posted by Vladimír Vymětal