Máme bronz z mistrovství ČR mladších žáků

MČR (27. -29. 4 2018 Nymburk)
 
Naše družstvo mladších žáků postoupilo na základě zápasů v regionálním kole na Republikové mistrovství ČR, které se konalo minulý víkend v Nymburku.
Do Nymburku vyrazil tým ve složení: kapitán Michal Hager, David Westphal, Matěj Vrzal, Jiří Motal, Dominik Ritli, Petr Demar, Matyáš Chromec, Ondřej Polák a Tadeáš Volf, trenéři Petr, Lenka, Iva a rodiče hráčů, kteří jako vždy vytvořili svou materiální, a především psychickou podporou podmínky pro úspěšné zvládnutí celého mistrovství.
Mistrovství pro nás začalo v pátek odpoledne, a to zápasem s Novým Jičínem. Úvod zápasu byl lehce nervózní, ale po bodové šňůře Matyáše Chromce na podání se kluci dostali do herní pohody a všem přítomným ukázali, proč tu vlastně jsou. Další zápas následoval hned vzápětí s týmem domácího Nymburku, který jsme přehráli ve dvou setech. Po dvou úvodních zápasech bylo na programu protažení, sprcha a večeře. Všichni přítomní se shodli, že kluci vstup do mistrovství zvládli na jedničku. Na závěr dne trenéři a svěřenci vyrazili na krátkou procházku kolem Labe.
V 10 hodin v sobotu byl odpískán začátek posledního utkání v základní skupině. Soupeřem byl celek z Proseku. Celá hra Proseku byla postavena hlavně na jednom šikovném smečaři. Na druhou stranu náš tým měl rovnoměrně rozdělené nahrávky a útočili všichni.
I toto utkání skončilo výhrou 2:0, tím pádem i 1. místem v základní skupině. Poté jsme se spojili s druhou skupinou a čekali nás zápasy se Svitavami, Hradcem Králové a z kvalifikace již známým Znojmem. Svitavy i Hradec Králové náš tým porazil opět 2:0. První větší potíže nastaly až v utkání s pozdějším mistrem ČR, Znojmem. První set měl náš tým hlavně problémy na přihrávce díky skvělému servisu soupeře a také proto ho prohrál. Druhý set se kluci nahecovali a otočili vývoj zápasu na 1:1. Bohužel ve zkrácené třetí sadě Znojmo dominovalo a vyhrálo 2:1. Což pro ně znamenalo první místo ve skupině a druhé pro náš tým. V druhé hale skončila na prvním místě Blue Volley Ostrava a na druhém Tesla Brno. Po tomto velmi náročném a vydařeném dni kluci dostali volno, kdo chtěl a pociťoval únavu, byla mu poskytnuta i masáž.

V nedělním semifinále na náš tým čekal celek Blue Volley Ostrava a na Znojmo tím pádem Tesla Brno. Začínali jsme v 9:30 a celý den byl vysílán na internetu na TVcomu. Vstup do zápasu byl velmi bojovný, ale později přišel velký počet nevynucených chyb, hlavně zkažených podáních a Ostrava získala první set. Bohužel i v druhém setu chlapci nedokázali moc vzdorovat, ale bojovnost se jim upřít nedá. Velkou roli hrála i silná podpora z řad fanoušků Ostravy, kteří bubnovali o sto šest. Ovšem naši fanoušci se zahanbit také nenechali. Zápas skončil tedy 2:0 pro Ostravu. Znojmo porazilo Teslu Brno, a bylo jasné, s kým budeme o bronz bojovat. Ihned po zápase bylo proneseno pár povzbuzujících slov a jelo se na oběd. Kluci si vše porovnali v hlavě a na halu se okolo dvanácté hodiny vrátil zcela jiný tým. Tým, který byl zklamaný po prvním zápase, se změnil v usměvavý a odhodlaný vyhrát. Chlapci nastoupili soustředěně a hráli, jak se říká „srdíčkem“, což se vyplatilo a tým dosáhl na tolik vytouženou medaili! Ve finále Znojmo porazilo Ostravu 2:1 a stalo se tak mistrem ČR v kategorii mladších žáků pro sezónu 2017/2018.
 
Kluci ve finálových zápasech zabojovali, zvládli nejen hru, ale také svou psychiku a výsledek se dostavil. ZÍSKALI BRONZOVÉ MEDAILE!  Individuální ocenění za nejlépe útočícího hráče dostal kapitán Michal Háger. Byla to velká zkušenost, hlavně pro chlapce. Bylo super pozorovat, jak se seznamují s druhými týmy a vzájemně se povzbuzují. Je to obrovský úspěch naší volejbalové akademie a děkujeme klukům za bojovnost a práci na trénincích a rodičům za jejich obrovskou podporu. S tímto přístupem máme velké předpoklady pro dosažení dalších skvělých výsledků ve volejbalu.

Pořadí družstev v turnaji:

1. VK Pegas Znojmo – Přímětice
2. Blue Volley Ostrava
3. Volejbalová akademie mládeže Olomouc
4. TJTesla Brno
5. VK České Budějovice
6. VK Dukla Liberec
7. SK Prosek Praha
8. Slavia Hradec Králové
9. Volleyball Nymburk
10. VO TJ Lanškroun
11. TJ Svitavy
12. SKV Kolín
13. TJ Nový Jičín
14. Green Volley Beskydy Frýdek-Místek
15. VK Jirkov-Ervěnice
16. SKV Ústí nad  Labe

Video z turnaje zde.

Posted by Vladimír Vymětal