Ohlédnutí za 4. kolem ČP

Předminulý víkend jsme absolovovali první finálový turnaj Českého poháru starších žáků v Českých Budějovicích. V prvním zápase, v sobotu, jsme nastoupili proti domácím. Kluci nepředváděli výkon jako před týdnem v juniorské lize, ale se štěstím jsme ubojovali první set. Hráli jsme ustrašeně. Druhý set jsme zrychlili útok, útočníci „přestali vymýšlet“ a zápas jsme vyhráli 2:0. Druhý zápas, s velmi dobře v poli hrající Příbramí, měl podobnou atmosféru – nehráli jsme důrazně v útoku, celkové nasazení chybělo – nepěkně jsme vyhráli 2:1. Proti Proseku, jehož hra je založena na dvou hráčích (výborném smečaři a nahrávači), jsme nastoupili s mnohem větším nasazením. Podařilo se v obraně na síti i v poli eliminovat jejich největší zbraň a vyhráli jsme 2:0. Poslední sobotní zápas jsme hráli proti Zlínu, který nám moc nesedí. Soupeř však nastoupil bez svého nejlepšího smečaře, prostřídali jsme a vyhráli jsme 2:0.
Druhý den jsme nejdříve nastoupili proti Lanškrounu. Po celkem slušném výkonu jsme vyhráli 2:0. Následoval pro nás neznámý Nymburk. Soupeř byl velmi houževnatý v poli s výborným liberem, které nám sbíralo náš útok. I když jsme vyhráli první set, zápas jsme zaslouženě prohráli 1:2. Nebyli jsme důrazní v útoku, nasazení a pracovitost byla nízká – dokonce jeden z našich nejmenovaných trenérů zařval na Petra: „Pokud tam příště nevyskočíš, tak te zabiju!“ (potom se na mě chodili dívat ostatní trenéři, jakého to magora z Olomouce přivezli).
Poslední zápas jsme jako už tradičně hráli s Ostravou, která v celém turnaji ztratila pouhý set a byla na prvním průběžném místě. Do zápasu s obvykle bouřlivou atmosférou jsme nastoupili s velkým nasazením, dařila se nám obrana na síti i v poli a soupeři tolik nevycházel smečovaný servis jako v minulém turnaji – vyhráli jsme 25:15. Druhý set byl mnohem vyrovnanější, ale v euforii jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Podařilo se nám tak Ostravu přeskočit v celkovém pořadí o jeden bod a turnajové kolo vyhráli.
Ukázalo se, že pokud nehrajeme v plném soustředění, neplníme co máme naučené, můžeme v této finálové skupině prohrát s jakýmkoliv soupeřem. Ke každému zápasu musíme přistupovat s pokorou a s maximálním soustředěním. Absentujícího Dominika na účku dobře zastoupili Patrik s Tadeášem. Pokud jsme se k ní dostali, tak fungovala rychlá hra na kůl.
Děkujeme rodičům, kteří se zúčastnili za výbornou podporu – zvlášte bych vyzdvihnul brazilské tance na tribunách, které udělaly výbornou atmosféru v celé hale.