První zlato je doma!!!

Dnes (3. 3. 2019) byla ukončena soutěž kadetu OLK. Před dnešními zápasy jsme byli na druhém místě o 6 bodů za domácím Kojetínem. Do Kojetína jsme odjeli s trochu oslabeným týmem ve složení Jurenka, Chromec, Háger, Westphal, Langer, Motal, Tříska a Démar. Věděl jsem, jestliže chceme být první, musíme vyhrát oba dva zápasy 3:0. Klukům jsem radši nic neříkal, aby neměli svázané ruce a hráli uvolněně. Hned od prvních míčů jsme dominovali ve všech herních činnostech a prakticky jsme soupeřovi nedali vůbec žádnou šanci. Tak to probíhalo i ve dvou zbývajících setech a za necelou hodinu jsme zvítězili 3:0.
Druhé utkání začalo 20min po prvním zápase a opět jsme v prvním setu nedali soupeři šanci. Ve druhém setu jsme trochu povolili v koncentraci a karta se začala pomalu obracet. Trochu jsme znervóznili a začali dělat zbytečné chyby. Do poloviny setu jsme byli pořád pod Kojetínem a vypadalo to, že už ztrátu nedoženeme. Naštěstí jsme si několikrát pomohli dobrým servisem, začali jsme se povzbuzovat, pomáhali jsme si při těžkých míčích a set jsme nakonec vyhráli. Třetí set byl už soupeř zlomený a poměrně hladce jsme zvítězili.
Po utkání přijeli delegáti z olomouckého volejbalového svazu a předali nám zlaté medaile. Pro náš oddíl je to velký úspěch, protože jsme tuto soutěž odehráli kromě Šimona Třísky prakticky se staršími žáky.
Tím, že jsme vyhráli OLK kadetů jsme se kvalifikovali do bojů o kadetskou extraligu na sezonu 2019/20. Termín kvalifikace bude znám až po odehrání všech kadetských zápasů.
Děkuji rodičům, kteří nás povzbuzovali při všech utkáních. Samozřejmě gratuluji i všem klukům, kteří se dnes kvůli nemoci nemohli zúčastnit zápasů.