Regionální kolo mladších žáků

Tuto sobotu (14. 4. 2018) se uskutečnilo Regionální kolo mladších žáků. První tři týmy tohoto kola dostanou vstupenky na Republikové mistrovství ČR.
Pořadatelem turnaje byl Kojetín. Do této skupiny byly nalosovány týmy: Brno, Znojmo, Letovice, Kojetín, Zlín a naše akademie. Z těchto týmů jsme znali velmi dobře Kojetín, se kterým jsme hráli celou sezonu Krajský přebor a Zlín z jednoho předsezónního turnaje. Ostatní týmy byly pro nás velkou neznámou. Já osobně jsem si myslel, že náš tým postoupí bez nějakých problémů na Republiku. JAK JSEM SE MÝLIL! Hned při rozcvičení všech týmů jsem poznal, že turnaj bude velmi vyrovnaný a náročný.
Náš tým pod vedením trenérů Lenky Westphalové a Petra Zapletala odcestoval ve složení: Petr Démar, David Westphal, Jiří Motal, Michal Háger, Matěj Vrzal, Matyáš Volf, Matyáš Chromec, Ondřej Polák a Dominik Ritli.
První utkání jsme odehráli proti Kojetínu a náš tým zvítězil 2:0. Utkání bylo docela vyrovnané a hlavně v prvním setu jsme byli zbytečně nervózní. Kojetín jsme velmi dobře znali a věděli jsme, že tento zápas musíme vyhrát. Pro rozehrání to byl ideální soupeř.
Druhé utkání jsme nastoupili proti Zlínu. Tento tým se opíral o jednoho hráče, který opravdu dobře smečoval a měl skvělé podání. První set jsme hráli v takové euforii a nasazení, že jsme Zlínu nedali žádnou šanci. Druhý set se o 100% otočil a musel přijít na řadu teibreik, který se hraje do 15-ti bodů. Tento set byl velmi vyrovnaný a žádný tým si nevypracoval více než dvoubodový náskok. V koncovce rozhodla naše bojovnost a skvělý servis. Zvítězili jsme 15:13! Kluci do zápasu dali úplně vše a toto utkání se muselo líbit všem fanouškům.
Třetí zápas jsme šli na Letovice. Kluci z Letovic nehráli žádnou soutěž a bylo to i vidět na jejich nesehranosti. Na druhou stranu tento hendikep si nahrazovali obrovským nasazením a bojovností. Byl to velmi nepříjemný soupeř pro všechny týmy. Naši kluci po skvěle odehraném utkání proti Zlínu začali velmi vlažně a během chvíle jsme prohrávali 6:2. Trenérka si hned musela vzít time out a promluvit klukům do duše :-). Kluci si to vzali k srdci a poznali, že musí opět předvést 100% výkon, abychom zvítězili. Naše hra se zlepšila, ale bohužel už jsme nedokázali dohnat manko ze začátku setu a set prohráli. Do druhého setu jsme nastoupili velmi koncentrovaní a hladoví po vítězství. Set jsme zvládli bez problémů a následně i zkrácenou hru.
Následné utkání nás čekal zatím neporažený tým ze Znojma. Kluci ze Znojma hráli velmi pěkný volejbal a jejich hlavní zbraní bylo podání. Prakticky všichni hráči velmi dobře útočili i jejich organizace hry byla také velmi slušná. Utkání jsme začali velmi dobře a hned si udělali u soupeře respekt! Kluci hráli bez chyb a Znojmo nevědělo, co má hrát. Vedli jsme 17:12 a asi každý si myslel, že už neprohrajeme. Bohužel soupeř se opíral celý turnaj o skvělé podání, takže jak přišla jejich série, naši kluci se dostali pod velký tlak a nedokázali na přihrávce pořádně přihrát, abychom založili protiútok. Set jsme prohráli, ale věděli jsme, že můžeme s nimi hrát důstojné utkání. Druhý set byl jak přes kopírák. Hned jsme se ujali vedení a do půlky setu jsme byli jednoznačně lepším týmem. Pak ale opět přišla jejich kanonáda na servisu a průběh prvního setu se opakoval. Utkání jsme prohráli 2:0, ale podle mě to byl opět skvěle odehraný zápas.
Poslední utkání jsme nastoupili proti velmi silnému Brnu. Před tímto zápasem jsme už ale věděli, že postupujeme, a tak ze všech spadla taková ta nervozita. První set jsme prohráli až v koncovce. Na začátku setu trenérka klukům řekla, ať si tento zápas zahrají s chutí, bez nervů, tak jako při trénincích. Najednou z kluků vše spadlo a předváděli skvělý volejbal a už na hřišti byl vidět jen jeden tým :-). Set jsme vyhráli a šli do zkrácené hry. Set byl velmi vyrovnaný až do koncovky, kterou jsme se štěstím zvládli lépe a celé utkání vyhráli 2:1! Kluci se začali radovat a oslavovat postup na vytouženou Republiku!
Nechci vyzdvihovat žádné jednotlivce, ale skvělou formu měl Michal Háger, který byl vyhlášen za nejlepšího hráče turnaje – gratulujeme. Nicméně kdyby neměl okolo sebe tak skvělou partu co má, tak by takového úspěchu sám nikdy nedocílil. Proto DÍK patří celému týmu, trenérce Lence a skvělým rodičům, kteří bez přestávky povzbuzovali kluky a starali se o jejich životosprávu během tak náročného turnaje! Pro náš tým je to velký úspěch a satisfakce za skvělou práci celého týmu!