Starší žáci – Ostrava – 25. 3. 2018

V neděli jsme odehráli poslední mistrovský turnaj starších žáků Moravskoslezkého kraje. Tentokrát se hrálo v Ostravě. Našimi soupeři byly týmy-Ostrava s.r.o., Blue volley Ostrava a Happy Opava.

První utkání jsme začali proti Opavě a už po prvních míčích jsem věděl, že tento zápas bude náš. První set jsme sice prohráli, ale naše hra byla velmi dobrá. Velmi důležité bylo, že jsme si vysoký standart udrželi i ve druhém setu, ve kterém soupeř náš tlak nevydržel a zaslouženě tento set vyhráli. Přišla na řadu zkrácená hra do 15 bodů, kde je to vždy 50:50. My jsme ale začali lépe a po celý set jsme si udržovali mírný náskok až do konce setu a zaslouženě vyhráli. Celé utkání bylo velmi bojovné a bez žádných velkých chyb.

Druhé utkání jsme hráli proti velmi silné Ostravě s.r.o. Tento tým se opírá o 4 skvělé hráče, kteří drží celý tým. Bohužel v prvním setu jsme zkazili moc podání a tím jsme se nemohli dostat do utkání a navázat na skvěle odehraný první zápas. Kluci hráli dobře, jen se porazili sami svými zkaženými servisy. Ve druhém setu jsme už servis nekazili, ale tentokrát nám odešel příjem podání. Bohužel jsme zápas prohráli, ale s celkovou hrou jsem byl spokojen.

Poslední utkání jsme nastoupili proti nejslabšímu týmu Blue volley Ostrava. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po chvíli jsme vedli o 7 bodů. Bohužel jsme polevili v koncentraci a nepochopitelně jsme set prohráli. Kluci byli jak vyměnění a úplně přestali hrát. Naštěstí do druhého setu se vše vrátilo do normálu a set jsme bez problémů vyhráli. Do zkrácené hry jsme vstoupili odhodlaně a velmi koncentrovaně. Bylo vidět, že kluci poslední zápas nechtějí prohrát a po velmi dobrém výkonu vyhráli.

Celkově jsme skončili na druhém místě a celou sezonu vítězným zápasem, což je vždy pozitivní!

Opět musím poděkovat rodičům, kteří byli sedmým hráčem na hřišti. Celou dobu své svěřence povzbuzovali a i o catering se postarali. Tentokrát už nenechali nic náhodě a pro jistotu se bral i kávovar a různé pochutiny! Udělali jsme si v Ostravě takové domácí prostředí a bylo příjemné strávit nedělní den s touto partou!