Turnaj starších žáků ve Frýdku-Místku 2019

Jako loni jsme se zúčastnili turnaje starších žáků ve Frýdku-Místku. Systém byl stejný jako minulý rok: v sobotu 7 týmů každý s každým. První čtyři týmy v neděli o medaile, zbylé o umístění. V sobotu jsme procházeli turnajem relativně v pohodě, zapojovali se hráči z lavičky. Ondra, ač nejmladší z výpravy, velmi dobře na smeči zastoupil v několika zápasech Davida i Michala, Kuba i Adam si vyzkoušeli atmosféru kvalitních utkání v této věkové kategorii. Nahrávači se též prostřídali. Nová trenérská dvojice se seznamovala s konkurencí.

První čtyři zápasy jsme vyhráli 2:0. Problém nastal pátý zápas s tradičním rivalem Blue Volley Ostrava. Po vyrovnaném začátku prvního setu nám soupeř výrazně odskočil a i když jsme v koncovce mocně dotahovali, set se nám zachránit nepodařilo. Druhý set byl převážně v rukou soupeře, který tak zaslouženě vyhrál 2:0. V posledním zápase jsme remizovali 1:1, což už nic neměnilo na našem umístění na 2. místě ve skupině.

Druhý den jsme nastoupili v semifinále proti Lanškrounu a od začátku byla znát nervozita spojená se zápasem rozhodujícím o úspěchu či neúspěchu v celém turnaji. Nehráli jsme dobře: padaly nám jednoduché míče v poli, kazili jsme podání, nepokládali jsme. Jedna velká křeč. Přesto se nám podařilo „silou vůle“ těsně zvítězit 2:0 a šli jsme do finále proti Blue Volley.

Zápas se vyvíjel zcela jinak než ve skupině. Hráči precizně dodržovali domluvenou taktiku obrany na síti i v poli a na servisu. Po uklidňujícím odskočení ve skóre fungoval dobře pestrý útok, který nás zdobil celý turnaj. Atmosféra finále a dobrá hra proti výbornému soupeři nás vybičovala i ke krásným zákrokům v poli. Ve finále jsme vyhráli 2:0 a oplatili tak soupeři prohru ze skupiny a tím jsme zvítězili v celém turnaji.

Dobrá souhra nahrávačů se středovými hráči je příslibem do budoucna a řekl bych, že i naše konkurenční výhoda. Přihrávka Davida i Michala byla také slušná. Máme radost, že se na výsledku neprojevila absence diagonálního hráče Dominika. Patrik se své šance chopil velmi dobře. Nelíbí se mi obranná hra v poli, kde byli naši soupeři lepší – je to jedna z výzev do tréninku.

Chtěl bych poděkovat rodičům za skvělé fandění, kdy i rodiče hráčů, kteří poslední dva zápasy nehráli, byli jednoduše skvělí. Opravdu klobouk dolů. Dále bychom chtěli poděkovat vedoucímu družstva Mirovi, který vytváří hráčům i trenérům neskutečné podmínky a trochu se bojím, jestli nám ho nepřetáhnou profesionální kluby z italské série A nebo bohaté polské ligy.