Turnaj starších žáků ve Frýdku-Místku

O tomto víkendu jsme se zúčastnili turnaje starších žáku ve Frýdku-Místku. Celkem se přihlásilo 7 týmů (Kojetín, Bluevolley Ostrava, Greenvolley Ostrava, Redvolley Ostrava, Lanškroun, VAM Olomouc, Svitavy).
V sobotu se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety od stavu 5:5. První zápas jsme hráli s Lanškrounem 1:1. Dále s Redvolley 1:1, s Kojetínem jsme vyhráli 2:0, s Bluevolley prohráli 2:0 a s Greenvolley opět 1:1.
Celý den se nám moc nedařilo, byla vidět dlouhá prázdninová pauza a týmová nesehranost. Nicméně do první čtyřky jsme se dostali a druhý den jsme nastoupili proti neporaženému týmu Bluevolley. Hrálo se už na dva vyhrané sety od stavu 0:0. První set byl velmi vyrovnaný a myslím si, že jsme hráli velmi dobře. Bohužel v rozhodujících momentech nás zatlačili na podání a do koncovky si soupeř držel pětibodový náskok. Druhý set byl trochu horší, ale pořád jsme bojovali a určitě jsme se nevzdávali. Prohráli jsme 2:0 a o třetí místo jsme nastoupili proti Lanškrounu. Osobně jsem si myslel, že vyhrajeme, protože jsme měli vyrovnanější tým než soupeř. První set tomu i napovídal, kdy jsme bez problémů vyhráli. Bohužel jsem trochu promíchal sestavou a druhý set prohráli. Ve třetím setu jsme se tahali do stavu 9:9 a pak přišel z naší strany totální zkrat a prohráli 15:9. Takže nakonec jsme si odvezli pro mě pěkné čtvrté místo. Turnaj byl velmi kvalitní a určitě splnil očekávání. Kluci si po dlouhé době zahráli a získali bohaté zkušenosti.