Turnaj Trojic Přerov 6. 5. 2017 – Finále

Finálová sobota v Přerově byla pro naši volejbalovou akademii přímo zlatá! Už před turnajem naše družstvo B mělo dostatečný náskok před svými pronásledovateli. Chtělo to jen potvrdit stoupající kvalitu naši hry a motivaci. Ale abych nepředbíhal

Opět jsme do Přerova přijeli se třemi družstvy.

Družstvo A- David Westphal, Martin Jurenka, Radek Patsch, Ondra Polák.

Družstvo B- Šimon Tříska, Jakub Březina, Matyáš Chromec, Michal Háger.

Družstvo C- Šimon Vymětal, Tadeáš Volf, Jiří Motal

Družstva A, B hráli v nejsilnější skupině a družstvo C ve skupině D. Kluci z Áčka hráli 2x 1:1, 1x 2:0 vyhráli a poslední zápas prohráli 0:2 a skončili na třetím místě. Klukům nemůžeme nic vytknout. Hráli opravdu skvěle a už v některých situacích i smečovali. Této herní dovednosti se pomalu začínáme věnovat na trénincích. Takže bylo fajn, že už to chtějí používat i v zápasech.

Kluci z Béčka vyhráli všechny zápasy 2:0 a pojistili si celkové vítězství v turnaji. Tady není asi co komentovat. Měli prostě svůj den a na co šáhli, to jim vyšlo. Neměli žádnou konkurenci a zaslouženě vše vyhráli.

Kluci z Céčka také vyhráli svoji výkonnostní skupinu, ve které vyhráli 2x 2:0 a 2x 1:1. U kluků se nám moc líbilo jejich nasazení a zápal do hry. To jsme jim minule vyčítali a bylo vidět, že si z toho něco vzali. U této skupiny se nám potvrdilo, na čem ještě musíme hodně pracovat-odbití spodem. Ne, že by to neuměli, ale prostě si nevěří a tím pádem to nehrají. Už se těším na tréninky.

Teď se vrátím na začátek… Všem klukům patří velký obdiv (i těm, kteří nebyli na posledním turnaji), co dokázali od září, kdy jsme se poprvé sešli. Někteří začínali s volejbalem poprvé, druzí už nějaké základy měli. Celý rok pravidelně chodili na tréninky a hned od začátku u všech byla vidět a i stále je chuť trénovat a makat. To je pro nás trenéry velká motivace do další práce. Poslední měsíc jsme opravdu šlapali a hodně jsme se zaměřili na techniku odbití spodem i vrchem. Na turnaji v Přerově už jsem viděl velké pokroky u všech hráčů a pohár co vyhrálo družstvo B, patří celé akademii, samozřejmě i těm nejmenším, protože všichni trénují společně a vytvořili skvělou atmosféru! Sezona sice ještě neskončila, ale chci poděkovat všem našim trenérům i rodičům. I nadále budeme pokračovat v trénování a zdokonalování se v herních dovednostech.

Petr Zapletal

Posted by Vladimír Vymětal