Ukončení sezóny mladších žáků

Olomoucký kraj

V kategorii mladších žáků Olomouckého kraje byla přihlášena pouze dvě družstva – VAM Olomouc a Kojetín. V průběhu sezóny jsme měli střídavé výsledky a ke konci sezóny jsme už bohužel s Kojetínem prohrávali. V pátek 22.3.2019 bylo odehráno poslední utkání mladších žáků, které jsme bohužel prohráli 3:1, a proto se kluci umístili celkově na druhém místě.

Moravskoslezský kraj

Do Moravskoslezského kraje bylo v kategorii mladších žáků přihlášeno celkem 16 družstev. Na prvním turnaji, kde se družstva rozdělovala dle výsledků do skupin do dalších zápasů, jsme narazili na velmi silné soupeře z Ostravska. Moc se nám nedařilo a skončili jsme v poslední skupině. Ale následně po výborných výsledcích v dalších kolech jsme se probojovali až do 1. skupiny. Bohužel díky tomu, že jsme z jiného kraje, jsme se nemohli zúčastnit turnaje, který probíhal v době našich jarních prázdnin, zápasy jsme dostali kontumačně a spadli jsme do 2. skupiny a sezonu Moravskoslezského kraje jsme zakončili na 7. místě.
O víkendu 13.-14.4.2019 jsme se zúčastnili kvalifikace o postup na MČR, která probíhala v Kojetíně. V sobotu jsme dva první zápasy vyhráli, další dva zápasy prohráli, ale pořád byla naděje na postup. První zápas v neděli nás čekal s nejtěžším soupeřem, Frýdlantem nad Ostravicí, se kterým jsme prohráli. Poslední utkání jsme hráli s Kojetínem. Jedině výhra nás mohla poslat na MČR. Po prvním setu, kdy nás Kojetín přehrál výborným podáním, jsme v druhé sadě bojovali jako lvi, ale bohužel po smolné koncovce jsme i druhý set prohráli, a to 23:25. Tím se nám bohužel cesta na MČR uzavřela.
Chtěl bych velmi poděkovat rodičům za vytvoření výborného prostředí během kvalifikačních zápasů a velké poděkování patří manželům Prachařových a manželům Duškovým za celoroční logistickou podporu.