Vítězství EX U20 5B

Tento víkend jsme hráli 5. kolo Extraligy U20. Pokud jsme si chtěli zachovat naději na postup do finálové osmičky, museli jsme bezpodmínečně celou skupinu vyhrát. Minulé kolo, které jsme hostili v Olomouci a vyhráli, ukázalo, že vítězství není nereálné. Nervozita byla v prvním zápase proti Dukle Liberec znát a po šťastných koncovkách jsme vyhráli 3:1. Reprezentační trenér Nekola, který utkání sledoval, shrnul průběh utkání plného chyb z obou stran výstižně: "Utrpěli jste vítězství".

Odpolední utkání proti Proseku Praha jsme hráli velmi dobře. Kuba Chmelař, který se rozehrává po zranění, ukazoval to, co jsme od něj zvyklí a důstojně se zařadil po boku Míši Hágera, který svým výkonem drží tým už několi kol Ex U20 i U22 a je příkladným kapitánem. Je až neuvěřitelné, kolik energie na palubovce předvádí včetně občasných tanečků. Pokud ještě začne chodit včas na tréninky, tak ho čeká hvězdná budoucnost. Také Matyáš Chromec na nahrávce od druhého zápasu navázal na špičkový výkon z předchozího kola v Olomouci.

Druhý den jsme začínali proti Kocourům z Příbrami, kteří byli našimi přímými konkurenty o postupové místo. Zápas byl opět nervózní a uválčili jsme ho 3:0. Do posledního utkání proti Green Ostrava jsme nastoupili už s jistotou vítězství ve skupině. Soupeř nastoupil s prostřídanou sestavou a nebyl horším celkem. Klobouk dolů před tímto mladým týmem, který bude příští rok kosit jednoho soupeře za druhým. Vyhráli jsme 3:0 a úkol byl splněn.

Naši blokaři v čele s nejzkušenějším Adamem Šťastným odvedli dobrý výkon. Adam svou obrovskou energií a láskou k volejbalu strhává celý tým. Neumíme si představit, jak by přežil bez volejbalu. Také jeho závod s Míšou, kdo přijde na trénink později, je čím dál napínavější.

Ondra Polák na místě libera to měl na Proseku těžké, protože strop haly je tam extrémně nízký. V předchozím kole v Olomouci byl hvězdou týmu (a již tradičně miláčkem hlavně ženské části publika) a na Proseku navázal na svůj výborný výkon.

Na palubovku se podívali i budoucí opory VAMu blokař Matěj Fiala (střídal věčně usměvavého Matěje Vrzala) a nahrávač Martin Drtička Dočkal, který se zdá být zdatným pokračovatelem volejbalového rodu.

Rodiče opět vytvořili vynikající atmosféru, postarali se o fantastickou sobotní snídani a jednoznačně jsou nejdůležitějším článkem víkendového úspěchu.