Postup kadetů do finálové osmičky

Minulý víkend jsme hráli další turnaj extraligy kadetů ve Znojmě. Hráli jsme 2. skupinu, tedy družstva na 6. až 10. místě. První zápas jsme nastoupili proti domácímu Znojmu. Z utkání jsme měli respekt, protože zvykat si na novou tělocvičnu zápasem s domácími, kteří tělocvičnu důvěrně znají, je nejtěžší možná varianta. Průběh utkání to potvrdil. Domácí, hnáni bouřlivým publikem, hráli skvěle. Především hra v poli je zdobila. Naši kluci vydřeli upracovanou výhru 3:2. K dalšímu utkáni jsme nastoupili proti VK Ostrava, která nad námi v předchozích utkáních vždy celkem jednoznačně zvítězila. Navíc byli posíleni o nového blokaře. Po těsně prohraném prvním setu jsme však zápas uchopili do svých rukou. Tento zápas považujeme jako jeden z nejlepších, co kdy kluci odehráli. Jako jedno z nejmladších družstev v těchto horních patrech extraligy doplácíme na množství chyb, ale v tomto uktání jsme chyby prakticky nedělali. Spolehlivá nahrávka se mohla spolehnout na všechny čtyři útočící hráče, kteří skládali z obrovskou úspěšností. Navíc Matyáš neustále hrozil z úlivky "z druhé přes". Schopnost našich smečařů poradit si z vysokým kvalitním blokem Ostravy byla výborná. Do toho si náš nahrávač prokládal útok nahrávkami středem a na účko Dominika, kteří se nenechali nijak zahanbit. Samozřejmě je potřeba pochválit i Ondru na liberu, bez jehož výkonu by tak dobrý útok nebyl možný.
Kuba opět dokázal svou všestranost a na bloku byl vynikající. Nenapadá už nás post, na kterém by nebyl dobrý - možná ho příští turnaj uděláme hrajícím trenérem a družstvo bude bez chyby.
Obrana na síti i v poli také velmi dobrá, ještě jednou smekáme před výkonem našich hráčů v tomto utkání. Bylo by nespravedlivé nepochválit i střídající hráče, kteří svým výkonem nijak nezaostávali za kolegy ze základní sestavy.
Po tomto utkání jsme začali pomýšlet na vítězství ve skupině a tím i postup do první skupiny a zajištění si účasti ve finálové osmičce extraligy. Vítězstvím nad Prosekem 3:1 a Novým Jičínem 3:0 se nám to podařilo a kluci si tak zaslouženě zahrají s nejlepšími týmy v republice o příčky nejvyšší.