Bronzové medaile v Extralize kadetů

Pouhých 6 let od založení Volejbalové akademie se nám podařilo získat medali z nejvyšší soutěže kadetů. Jedná se o překvapivý historický úspěch naší Akademie. Dá se říct, že došlo k naplnění cílů, které jsme si dali při zakládání Akademie, totiž vrátit špičkový chlapecký mládežnický volejbal do Olomouce.
Na začátku sezóny jsme se dali cíl udržet nejvyšší soutěž kadetů, protože většina našich kluků je o rok mladší než povolená věková hranice pro start v extralize. Ideálně jsme chtěli skončit do patnáctého místa a vyhnout se baráži. V prvním rozřazovacím turnaji se nám podařilo dostat do třetí výkonostní skupiny týmů na 11. - 15. místě. V dalších turnajích došlo ke zlepšování výsledků, nakoukli jsme i do nejvyšší výkonostní skupiny a začali jsme neskromně snít o postupu mezi nejlepší osmičku, která si zajistí play-off extraligy. Umístěním na 5. místě po základní části se nám to podařilo.
Pro postup do semifinále jsme potřebovali porazit minimálně dva týmy v naší čtyřčlenné skupině. S vítězstvím s vítězem základní části Jihostrojem České Budějovice jsme počítat nemohli a tento špičkový tým nás jednoznačně porazil. Green Volley Frýdek Místek, který přesunul většinu svých nejlepších hráčů do Blue Volley, aby si pojistil titul, se nám však podařilo porazit 3:1. Výborně hrající Nový Jičín jsme po skvělém výkonu porazili také 3:1. Tím jsme si zajistili minimálně celkové 4. místo. S lepším umístěním jsme moc počítat nemohli, protože v semifinále jsme šli na neporazitelné Blue Volley Ostrava a v boji o 3. místo nás čekal jeden z volejbalových velkoklubů druhé semifinálové dvojice Jihostroj České Budějovice nebo Lvi Praha. Po prohraném semifinále jsme šli v neděli opět proti Jihostroji v boji o celkové třetí místo. Po velmi dobrém výkonu se nám podařilo zvítězit 3:0 a získali tak bronzové medaile. Popis tohoto utkání na stránkách pořadatele je zde.