Extraliga U20 Kladno

Poslední víkend jsme odehráli předposlední extraligový turnaj U20 v Kladně. Hráli jsme druhou výkonostní skupinu pro týmy na 6-10 místě extraligy. Po sestupu z první skupiny jsme si mysleli na postup zpět do první skupiny. Střet z realitou byl však tvrdý. První zápas s Prosekem byl mírně řečeno velmi špatný s obrovským množstvím chyb. Prohráli jsme 3:1. Odpolední zápas s Duklou Liberec jsme rupli dokonce 0:3. Výsledek úplně neodpovídá předvedené hře. Hráli jsme velmi dobře, ale soupeř byl lepší. Pro udržení ve skupině jsme další den potřebovali porazit velmi silné Kladno a hlavního favorita skupiny Kojetín. Po sobotě by si na naše dvě vítězství vsadil jen blázen. Nálada mizerná, trenéři zralí na rezignaci.
Kladno v prvním nedělním zápase nastoupilo výrazně oslabeno o dva hráče. My jsme to příliš nevyužili a vrátili jsme se k velmi špatnému výkonu s Prosekem. S obrovskou dávkou štěstí a po odvrácení mečbolu jsme nakonec zápas urvali 3:2. Po tomto výkonu ve vítězství věřili už jen naši skvělí rodiče (a to jenom někteří), kteří své ratolesti neúnavně tlačili dopředu.
Ovšem zázrak se konal, náš tým nastoupil jako vyměněný. Na všech postech jsme hráli jednoduše výborně. Krásný zápas jsme vyhráli 3:2. Se šťastnou shodou ostatních výsledků ve skupině jsme se tak udrželi ve druhé skupině a v rámci celé extraligy jsme také v místech, které by měly zaručit postup do finálové osmičky.