Postup kadetů do 1. pětky extraligy

Tento víkend naše družstvo kadetů absolvovalo 3. kolo extraligy. Minulé kolo se nám podařilo postoupit do B skupiny extraligy pro týmy na celkovém 6. až 10. místě.

Utkali jsme se tak s týmy:

• Zlín
  • Dukla Liberec
  • VK Ostrava
  • Nový jíčin

K turnaji jsme přistupovali s pokorou a protože máme nejmladší družstvo ze všech účastníků, tušili jsme, že máme šanci se poměřovat především s mladšími týmy Liberce a Nového Jičína. Se Zlínem se tak vítězství očekávat přiliš nedalo. Skutečnost však byla příjemný překvapením. První set jsme odehráli sebevedomě a bez větších problémů vyhráli. Ve druhém setu jsme dokázali otočit nepříznivý stav a ve třetím setu jsme opět dominovali - prakticky všechny herní činnosti vycházely a zkusili jsem si i nějaké efektní signály v útoku a vyhráli jsme jednoznačně 3:0. Zlín, vedený extraligovou legendou Přemkem Obdržálkem, se v sobotu nesetkal s úplně ideálním rozpoložením, ale bylo by nefér snižovat výborný výkon našeho týmu.

Druhý zápas jsme hráli s Duklou Liberec. Dukla, vedená další legendou Lubomírem Staňkem, hrála výborně. Především kompaktní bloky a výborný útok 1. sledem byl pro nás velkým oříškem. I když jsme prohrávali 1:2 a i čtvrtý set se nevyvíjel ideálně, dokázali jsme urvat dva body v tiebreaku 15:13. Nedařilo se nám ideálně přihrát a skládat. Přesto si tohoto vítězství považujeme více než předchozí hladké se Zlínem, protože tým dokázal dřít až na krev do konce utkání.

Další den jsme hráli s neoblíbeným soupeřem VK Ostrava jehož hra stojí na třech hráčích ročníku 2004. Rozstříleli nás servisem a VK Ostrava zaslouženě vyhrála 0:3.

V přeposledním zápase překvapivě zvítězil Zlín nad Libercem 3:0 a tím nám vrátil teoretickou možnost postupu do skupiny A. To bylo možné pouze v případě vítězství nad Novým Jičínem. Naopak prohra by nás poslala do skupiny C. Bylo vidět, že Nový Jičín také neche sestoupit a první dva sety hrál výborně. Naši kluci se však vrátili  k výkonu se Zlínem a předváděli dobrou hru. Pestrá distribuce nahrávek, tvrdý útok proložený chytrými úlivkami, slušná hra v poli. Hlavně však téměř zhmotnělá touha po vítězství znamenala vítězství 3:0 a postup do nejvyšší skupiny extraligy.

Děkujeme hráčům za předvedenou hru, rodičům za skvělou podporu i příjemné sobotní večerní posezení.